PODZIEL SIĘ

Tweet

Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Młodej Sztuki trwa. Wczoraj dla bełchatowian zagrali między innymi Adam Bałdych i Gavin Murphy. Rozpoczęła się jedna z najważniejszych kulturalnych imprez w naszym mieście. Międzynarodowy Festiwal Młodej Sztuki to okazja nie tylko do zaprezentowania artystów młodego pokolenia z naszego miasta, kraju i zagranicy,ale i poznanie nowego oblicza sztuki. Ponieważ każdy artysta wnosi swoją twórczością coś niezwykłego. Ósma edycja po raz pierwszy trwać będzie dłużej niż trzy dni i tradycyjnie już łączy ze sobą muzykę, plastykę i obraz.

W Muzeum Regionalnym można podziwiać wystawę Adama Nowaczyka, artysta ukończył studia na wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu z pracowni prof. Jacka Waltosia. Od 2003 roku jest asystentem w pracowni rysunku i malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa zatytułowana jest: „Fragmentaryczne.Wycięte.Szczątkowe.”

Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się w kilku miejscach, rozpoczęła się 27 czerwca w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, koncerty odbywają się także w Muzeum Regionalnym, Miejskim Centrum Kultury, na pl. Narutowicza i Pubie Gambrinus. Wczoraj z koncertem na scenie plenerowej wystąpił Adam Bałdych Imaginary Quintet.
Adam Bałdych to młody utalentowany skrzypek, współpracujący dotychczas z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Leszek Możdżer czy Mika Urbaniak. Muzyk przełamuje wszystkie stereotypy na temat skrzypiec, jego ekspresja, kreatywność i wirtuozeria sprawia, że stawia się go w jednym rzędzie z najlepszymi muzykami jazzowymi w kraju i Europie.
Na zakończenie środowego wieczoru w Pubie Gambrinus dla bełchatowian wystąpił Gavin Murphy, muzyk pochodzi z Irlandii i jest pasjonatem gry na gitarze akustycznej. Zaś już jutro na pl. Narutowicza o godzinie 13.00, 16.00 i 18.45 wystąpi celtycki folkowy zespół Clanadonia, prezentowana przez nich mieszanka rytmów plemiennych, dud i bębnów zachwyca publiczność na całym świecie.

TagiRozrywkaBełchatówfms

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here