PODZIEL SIĘ

Tweet

Trampolina Młodych tak zatytułowano wczorajszy wieczór w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodej Sztuki, koncerty zorganizowano w Muzeum Regionalnym. Drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Młodej Sztuki upłynął przy dźwiękach muzyki klasycznej. W murach Dworku Olszewskich zagrała 14-letnia Sara Dragan, utalentowana skrzypaczka, która w wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem swojego taty.

Sara jest uczennicą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Legnicy. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, już 33 razy grała jako solistka z orkiestrami i zespołami kameralnymi. W Muzeum Regionalnym wystąpiła wraz z Wiktorem Szymajdą – absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. Sara posiada nie tylko talent ale i wyjątkową osobowość. Jest radosną, uśmiechniętą dziewczyną, od której wręcz bije pozytywna energia. I jak sama mówi-bez muzyki nie umiała by żyć. Młoda skrzypaczka oczarowała publiczność. Kolejną odsłoną festiwalu był występ Oliwi Różańskiej i Piotra Płuska. Oliwia Różańska ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielowskiego. Jest laureatką wielu konkursów polskich i zagranicznych. Piotr Płuska ukończył studia magisterskie oraz doktoranckie na wydziale wokalno-aktorskim w łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego.

Od kilku lat występuje na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Jak powiedzieli artyści byli mile zaskoczeni przyjęciem bełchatowskiej publiczności, a warto dodać, że bisów nie brakowało. Przed nami zaś kolejne kulturalne przedsięwzięcia. W sobotę o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się pokaz etiud filmowych, na godzinę 20.30 przewidziana jest prezentacja i prelekcja dotycząca najnowszych trendów w polskim wideoklipie a o godzinie 22.30 zaprezentowana zostanie muzyka Marcina Pukaluka do filmu niemego „Strajk”, w niedzielę zaś także w MCK-u wystąpi zespół Thrudy, o 20.30 Przegląd Twórczości Michała Mozelewskiego, a zakończenie festiwalu przewidziano na godzinę 22.00.

TagiRozrywkaBełchatówfms

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here