PODZIEL SIĘ

Tweet

Wakacje to czas kiedy młodzież przeprowadza różnego rodzaju eksperymenty ze swoim zdrowiem, zażywając różnego typu używki, płacąc za swoją naiwność, ciekawość czasem okrutną cenę. Dwa miesiące laby, wolności od szkoły, obowiązków i często od rodziców. W czasie wakacji młodzi ludzie częściej sięgają po różnego rodzaju używki, robią to, czego dotychczas nie robili. Poza kontrolą rodziców zdarza się, że łatwiej ulegają różnym pokusom, zażywają np. dopalaczy.
Wakacje są okresem, kiedy zarówno młodzież, jak i nawet dzieci mogą sięgać po raz pierwszy w życiu po alkohol, papierosy, narkotyki czy dopalacze. Może więc być to powód do obaw. Jeśli jednak mamy dobry kontakt z dzieckiem przez cały rok, to i w wakacje możemy mieć więcej spokoju i nadzieję, że nic złego się nie wydarzy. Jak podkreśla Joanna Samburska do dziecka trzeba mieć zaufanie, ale nie można tego mylić z ignorowaniem poczynań młodego człowieka.
Wiek „nastu lat” , jest wiekiem buntu, szukania wsparcia w grupie, warto pamiętać o tym, że różne „dziwne zachowania” mogą być przejawem dojrzewania nastolatków. Jeśli zatem zauważymy coś niepokojącego w zachowaniu dziecka, mamy wątpliwości – nie wolno tego bagatelizować.

TKB – (Nie)bezpieczne wakacje – 16.07.2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here