PODZIEL SIĘ

Tweet

Przy dwóch szkołach podstawowych w mieście powstaną nowe place zabaw, wszystko to w ramach rządowego projektu "Radosna Szkoła", tym razem będą się nimi cieszyły dzieci z dwunastki i dziewiątki.

"Radosna szkoła" to rządowy program, zakładający finansowe wsparcie dla szkół na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw w szkole i na urządzenie szkolnego placu zabaw. Dzięki programowi dzieci uczące się w szkołach podstawowych mają do dyspozycji przyjazne, kolorowe miejsca do zabawy oraz bezpieczne, nowoczesne place zabaw. W tym roku w naszym mieście powstaną dwa takie place zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 i Szkole Podstawowej nr 12.

Place zabaw „Radosna Szkoła” wyposażone są zazwyczaj w rozmaite komponenty, które pozwalają na różne formy aktywności fizycznej (wspinaczki, zjeżdżanie, przewroty, huśtanie). Przyrządy są rozmieszczone w odpowiedniej odległości, dzięki czemu dzieci nie przeszkadzają sobie podczas zabawy. Ważne jest także zastosowanie nowoczesnej, bezpiecznej nawierzchni pod urządzeniami. W naszym mieście już istnieją podobne place przy Szkole Podstawowej nr 1,3, 8 i 13, czas by pozostałe placówki zyskały tego typu miejsca.
Koszt inwestycji to blisko pół miliona złotych. Połowę tych pieniędzy wyłoży miasto, drugą połowę rządowy program „Radosna Szkoła”.

TKB – Nowe place zabaw przy podstawówkach – 18.07.2013

TagiAktualnościBełchatówplac zabaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here