PODZIEL SIĘ

Tweet

Wielkimi krokami zbliża się czas pielgrzymowania na Jasną Górę, w Bełchatowie już trwają zapisy i pierwsze przygotowania do pielgrzymki, która wyruszy 22 sierpnia z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie.

Rozpoczął się czas przygotowań pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Już można się zapisywać. W tym roku Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie obchodzi Jubileusz 120-lecia istnienia, stąd tez pomysł proboszcza parafii ks. Zbigniewa Zgody, by bełchatowska pielgrzymka wyruszyła z jednego miejsca wspólnie. Jednym z celów pielgrzymki jest potrzeba duchowa i intencja, warto więc dobrze się do niej przygotować.
Piesza Pielgrzymka to nie tylko trudy związane z drogą, to także prozaiczne dylematy typu: jak się spakować? Ile zabrać ze sobą prowiantu? Dla osób, które po raz pierwszy będą wybierały się na pielgrzymkę cennych porad udzielają duchowni w parafiach.
Dla wielu ludzi pielgrzymowanie to rodzaj próby sprawdzenia się, zweryfikowania tego, czy potrafią poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Inni szukają tymczasem ucieczki od problemów rodzinnych, zawodowych, a nawet zdrowotnych. Dla najmłodszych to natomiast rodzaj szkoły życia.

TKB – Czas na pielgrzymkę – 22.07.2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here