PODZIEL SIĘ

Tweet

Kilkunastoosobowa grupa biegaczy z Bytowa przebiegała dzisiaj przez miasto w ramach 24 pielgrzymi biegowej Bytów-Częstochowa dołączyli się do nich biegacze z Bełchatowa i razem pobiegli dalej.

To jedyna w Polsce Pielgrzymka Biegowa w której uczestnicy pokonują trasę o długości 500 km i zarazem najstarsza. W tym roku poświęcona jest w intencji Rodzin. Ważnym celem pielgrzymki jest popularyzacja biegów długodystansowych oraz rekreacji, jako znakomitej formy ruchu sprzyjającej zdrowemu stylowi życia. 24 osobowa pielgrzymka z Bytowa dzisiaj przebiegała przez Bełchatów, przywitali ich biegacze z Bełchatowa i okolic, i odprowadzili oczywiście biegnąc ulicami miasta do Grocholic, a pan Dariusz Gruszczyński pobiegł z pielgrzymką do samej Częstochowy. Skąd tyle samozaparcia by brać udział w takich imprezach.
Biegowa pielgrzymka okupiona jest wieloma trudami, prócz odległości, są i kontuzje i wiele nawet niebezpiecznych sytuacji,ale i tak warto bo jak mówią uczestnicy- niektórzy w ten sposób chcą pokonać swe słabości, inni chcą podziękować za różne życiowe sytuacje a jeszcze inni mówią- że po prostu muszą, bo tak dyktuje im serce.
Wieczorem biegacze powinni dotrzeć na Jasną Górę.

TKB – Biegiem do Częstochowy – 01.08.2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here