PODZIEL SIĘ

Tweet

Nierzetelne księgi rachunkowe, nawet kilkusettysięczne różnice w bilansach zamknięcia i otwarcia, spisy z natury występujące w kilku wariantach, niezamknięte w terminie księgi rachunkowe.

Pracownicy przyjmowani w wyniku konkursów, których nie ogłaszano, powszechny brak zakresów obowiązków dla pracowników, źle naliczane wynagrodzenia dla uprzywilejowanej grupy pracowników, zawieranie umów zlecenie na prace które powinni wykonywać pracownicy etatowi, wypłacanie wynagrodzeń mimo nie wykonania zleconych zadań, lawinowy wzrost wydatków, przy spadku przychodów, wzrost zatrudnienia o 305 % w latach 2011-2012, to tylko niektóre zagadnienia z druzgocącego raportu z kontroli, którą w dniach 08.02.2013- 12.04.2013 przeprowadziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Urzędzie Gminy Bełchatów.

Ilość nieprawidłowości jest tak duża, że nie sposób jej przedstawić w krótkim materiale. Raport jest publicznie dostępny na stronach internetowych RIO, jednak jest to lektura tylko dla wytrwałych, ze względu na swą objętość i ilość wątków. Znajdziemy tam informacje o nieprawidłowościach każdej kategorii włącznie z takimi, które powinna zbadać prokuratura.
O komentarz do raportu z kontroli RIO poprosiliśmy wójta Gminy Bełchatów Kamila Ładziaka,ale nie znalazł on dzisiaj czasu by się z nami spotkać, zadeklarował zaś, że ten czas znajdzie jutro.

TKB – Raport – 08.08.2013

TagiAktualnościBełchatówładziakwójtraport

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here