Tweet

39. edycja Ogólnopolskiego wyścigu Kolarskiego o „ Memoriał Henryka Łasaka” za nami. Na starcie stawiło się blisko 80 kolarzy z całej Polski.
Na starcie stawiło się blisko 80 kolarzy z całej Polskim m.in. Kalisza, Łodzi, Opola. Nie zabrakło również reprezentantów z Bełchatowa.

Start i meta wyścigu znajdowały się na Rynku Grocholskim. Trasa wiodła przez ul. Częstochowską, ul. Radomszczańską, ul. Południową, Mazury, Augustynów, Kielchinów, Zdzieszulice Górne, ul. Piotrkowską. Jedna pętla liczyła12,4 km.
Zawodnicy ścigali się w 6 kategoriach – junior, juniorka, junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik i młodziczka. W zależności od kategorii kolarze mieli do pokonania dystans 37 km, 62 km i 74 km.
W kategorii młodziczka I miejsce: zajęła Aleksandra Woźniak (KS Społem Ulisse Łódź), natomiast w kategorii młodzik najszybciej na mecie stawił się Cezary Bzdak (ULKS Pajęczno).
W kategorii juniorka młodsza I miejsce: Jagoda Lasek (KS Społem Ulisse Łódź), junior młodszy Mateusz Janicki (LKS Ziemia Opolska DSR Autor Opole).
W kategorii juniorka I miejsce zajęła Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów) natomiast w kategorii junior I miejsce zdobył Dominik Wewiór (KTK Kalisz).
Organizatorzy przyznali także nagrodę dla najlepszej zawodniczki z Bełchatowa. Nagroda trafiła na ręce Weroniki Jankiewicz reprezentującej klub LKS Stomil Bełchatów.
Organizatorem wyścigu był Ludowy Klub Sportowy Stomil Bełchatów.