PODZIEL SIĘ

Tweet

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich to grupa ludzi, których fascynuje historia. Poświęcają swój wolny czas i wiele pracy by zadbać o to co pozostało po II wojnie światowej i co może być lekcją „żywej” historii.

Jak najtrwalej zachować pamięć o tych co walczyli na wolność naszego kraju? Mówić o nich, przypominać, pokazywać jak oni żyli i walczyli, dbać o te miejsca, które w wojnie odegrały mniejsze lub większe role. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich to grupa ludzi, których fascynuje historia regionalna i historia wojskowości. To oni właśnie zadbali o schron, który znajduje się w pobliżu miejscowości Księży Młyn, w sąsiedztwie drogi Bełchatów – Rogowiec.
Obiekt ogrodzono, obsypano ziemią i kamieniami, wykonano zasieki, uporządkowano wnętrze, zamontowano drzwi, niestety są tacy, którym widocznie przeszkadza dbanie o tego typu obiekty i wielokrotnie dopuszczają się w tym miejscu do aktów wandalizmu. Gro prac trzeba powtarzać.
Jak wygląda efekt prac grupy miłośników historii mogą zobaczyć wszyscy, którzy wybiorą się w okolice schronu, czy warto? przekonajcie się Państwo sami.

TKB – Projekt "Schron" – 20.08.2013

TagiAktualnościBełchatówSchron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here