PODZIEL SIĘ

Tweet

Rolnicy z powiatu bełchatowskiego dziękowali w niedzielę za tegoroczne plony podczas Powiatowych Dożynek w Łękińsku. Była wystawa wieńców, tradycyjne obrzędy i występy ludowe.

Do Łękińska w gminie Kleszczów zjechali się w minioną niedzielę rolnicy z całego powiatu bełchatowskiego. Dożynkom Powiatowym towarzyszyła uroczysta msza święta dziękczynna. Podczas ceremonii gospodarze imprezy czyli Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski oraz Sławomir Chojnowski, wójt gminy Kleszczów podziękowali rolnikom za ich trud, ciężką pracę na roli i umiłowanie ziemi. Wręczyli także okolicznościowe statuetki dla rolników z terenu Powiatu Bełchatowskiego.

Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada dożynkowa oraz występy zespołów lokalnych. Dożynki obfitowały w wydarzenia towarzyszące: był plac zabaw dla dzieci, wystawy rękodzieła, stoiska z potrawami lokalnymi. Można było także spróbować swoich sił na strzelnicy – bowiem w ramach dożynek rozegrano Turniej w konkurencji karabin pneumatyczny o Puchar Starosty bełchatowskiego – i tu możemy się pochwalić, przedstawiciel Telewizji Kablowej Bełchatów Piotr Kalle nie miał sobie równych – zdobył najwyższą ilość punktów i wygrał w kategorii mężczyzn.

Kolejne dożynki dopiero za rok a odbędą się w Szczercowie.

TKB – "Plon niesiemy, plon" – 26.08.2013

TagiAktualnościRegionBełchatówKleszczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here