PODZIEL SIĘ

Tweet

Dokładnie 24 lata temu powstał DOLSAT. Początkową ofertę stanowiła możliwość odbioru telewizji kablowej. Dzisiaj DOLSAT to największy operator usług multimedialnych w mieście. Z naszych usług korzysta ponad 70% mieszkańców miasta.

W grudniu 1988 r związał się Społeczny komitet Budowy Telewizji Satelitarnej, który zbierał od mieszkańców osiedla Dolnośląskiego pisemne deklaracje chęci odbioru programów satelitarnych. Rok później 4 września zawiązano Spółdzielnię DOLSAT. Podstawowym zadaniem spółdzielni, była budowa oraz eksploatacja studia TV Sat.

Do 1999 firma rozbudowywała infrastrukturę, modernizowała sieć telekomunikacyjną. Dynamicznie przybywało umów abonenckich, a w 1998 roku powstał pierwszy w mieście program lokalny Telewizja Kablowej Bełchatów, który nadawany jest do dzisiaj.
W 2001 roku DOLSAT rozszerza swoja ofertę o dostęp do Internetu. W 2005 roku jako pierwsza firma multimedialna w Bełchatowie wprowadza trzecią usługę – telefonię. Rok później Spółdzielnia DOLSAT przekształcona zostaje w spółkę z o.o.
2007 rok to rozwój portalu www.ebelchatow.pl oraz strony www.dolsat.pl. W tym roku DOLSAT uhonorowany zostaje tytułem „Firmy Fair Play”. Rok później otrzymuje statuetkę „Dobrodzieja Roku”, oraz jest finalistą konkursu branżowego „Szeroki Pas”. W kategorii innowacje DOLSAT otrzymuje tytuł „Jakość Roku 2009” W ubiegłym roku DOLSAT jako pierwszy w mieście uruchamia dostęp do telewizji cyfrowej w najwyższej jakości HD. Abonenci tradycyjnej telewizji analogowej otrzymali nieodpłatny dostęp do cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T w jakości HD.

Dzisiejszy DOLSAT to nowoczesna firma, która na terenie miasta zbudowała największą i najnowocześniejszą sieć optyczną, dzięki której mieszkańcy mogą korzystać z superszybkiego Internetu, z wysokiej jakości telewizji Cyfrowej również w rozdzielczości HD oraz taniej telefonii.

Dzisiaj z okazji urodzin na naszych abonentów w siedzibie spółki czekały firmowe gadżety oraz słodkości

TKB – – .2013

TagiAktualnościBełchatówdolsaturodziny24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here