PODZIEL SIĘ

Tweet

Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała sześć miast województwa łódzkiego w tym Bełchatów w zakresie prowadzenia i kształtowania polityki przestrzennej, wynik- bardzo zadowalający-Bełchatów oceniono najlepiej.

Kontrolą Najwyższej Izby Kontroli w zakresie kształtowania i prowadzenia miejskiej polityki przestrzennej objętych było sześć miast województwa łódzkiego: Łódź, Zgierz, Piotrków Tryb., Radomsko, Tomaszów Mazowiecki oraz Bełchatów. Ocenę pozytywną otrzymały trzy miasta: Bełchatów, Piotrków i Radomsko, zaś ocenę negatywną – Łódź, Tomaszów i Zgierz.

Co sprawiło, że Bełchatów został oceniony tak wysoko, otóż jak wynika z kontroli nasze miasto w porównaniu z innymi ma wysoki wskaźnik pokrycia miasta aktualnymi planami miejscowymi i rzetelne prowadzenie postępowań w sprawach ustalania i pobierania opłat planistycznych.Organ kontrolny zwrócił uwagę na fakt, iż w pięciu miastach z wyjątkiem Bełchatowa przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy nie przestrzegano przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jak zaznacza prezydent miasta- Bełchatów wśród miast województwa łódzkiego jest liderem, gdyż prawie 60% powierzchni naszego miasta pokryte jest planami zagospodarowania przestrzennego. I na tym oczywiście nie koniec.

TKB – Kontrola NIK – Bełchatów najlepszy – 13.09.2013

TagiAktualnościBełchatówbełchatówNIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here