PODZIEL SIĘ

Tweet

Pożar w Szkole Podstawowej nr 1. Zadymienie pojawiło się w sali informatycznej, natychmiast przystąpiono do ewakuacji całej szkoły, czyli podstawówki i Publicznego Gimnazjum nr 1. Uczniów ewakuowano w 8 minut. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Wyglądało to poważnie. W placówce tuż przed 11.00 włączył się alarm przeciwpożarowy. Pożar wybuchł w sali informatycznej. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Publicznego Gimnazjum nr 1 zostali ewakuowani. Taki był scenariusz ćwiczeń pożarowych, które uczniowie i nauczyciele zaliczyli na piątkę z plusem-podkreśla Elżbieta Tąpała dyrektor SP nr 1.

Podstawówka i gimnazjum na ulicy Dąbrowskiego to specyficzne szkoły pod tym względem, że uczęszcza do nich najwięcej uczniów niepełnosprawnych. Przy takich akcjach jak dzisiejsza, ewakuacja ta musi zostać przeprowadzona w sposób wręcz idealny. Młodzież z gimnazjum ma już większe doświadczenie w temacie zasad jakie obowiązują w trakcie ewakuacji,ale jak zawsze podchodzą do tego poważnie i z rozwagą -zaznacza dyrektor gimnazjum.

Tego typu ewakuacja przeprowadzana jest raz w roku.

TKB – Pożar w szkole na Dąbrowskiego – 18.09.2013

TagiAktualnościBełchatówpożaralarmdzieciszkoła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here