PODZIEL SIĘ

Tweet

W Publicznym Gimnazjum nr 1 lekcje języka francuskiego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem-dlaczego? Otóż zajęcia prowadzi pracownik Ambasady Francji w Polsce.

Rozmowa z rodowitym francuzem, który opowiada o swoim kraju, o historii, zainteresowaniach nawet tych kulinarnych są co tu dużo kryć bardziej interesujące, aniżeli zwykła lekcja przy podręcznikach. Takie ciekawe zajęcia odbywają się w Publicznym Gimnazjum nr 1 gdzie lekcje prowadzi między innymi pracownik Ambasady Francji w Polsce. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu edukacyjno-kulturalnego „Łódzkie bardziej francuskie”, powstałego z inicjatywy Ambasady Francji. Głównym celem jest promocja języka francuskiego i kultury państw frankofońskich w naszym regionie, a tym samym wzmocnienie pozycji tego języka w szkołach.

W działaniach uczestniczy 70 nauczycieli z ponad 70 szkół mieszczących się w 15 miastach województwa łódzkiego. W ramach projektu realizowane są: regularne lekcje prowadzone przez lektora Denisa Gérarda, spotkania z rodzicami uczniów i dyrektorami szkół,szkolenia dla nauczycieli biorących udział w projekcie,konferencje, wystawy, koncerty oraz warsztaty muzyczne i ekologiczne. Takie zajęcia bardzo pomagają młodzieży podkreśla nauczyciel języka francuskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1.

Co ciekawe z tego typu zajęć korzystają wszyscy i uczniowie, i nauczyciele i pracownicy francuskiej ambasady. Kto wie być może z czasem język francuski będzie tak popularny wśród młodzieży jak jęz angielski?

TKB – Ciekawe lekcje jęz. francuskiego – 19.09.2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here