PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Lekcje muzyki zamiast w szkolnej ławie, na widowni Miejskiego Centrum Kultury, zajęcia w sposób wyjątkowy prowadzą zawodowi muzycy. A wszystko to w ramach współpracy jaką nawiązała nasza placówka kulturalna z Filharmonią Narodową.

Oto wyjątkowa lekcja muzyki. Całkiem inna od tej w szkolnej ławce. Ciekawsza i bardziej twórcza. Dzieci w bełchatowskich podstawówek od tego roku szkolnego biorą udział w muzycznym projekcie. I tak raz w miesiącu do Miejskiego Centrum Kultury będą przyjeżdżać przedstawiciele filharmonii, którzy będą organizować lekcje muzyki, prezentując na żywo znane utwory muzyki klasycznej grane na co dzień na koncertach. Dzisiaj królowały utwory bajkowe.

Filharmonia Narodowa od lat współpracuje z wieloma placówkami kultury z całego kraju. Z Bełchatowem ta współpraca dopiero się rozpoczyna,ale z pewnością będzie ciekawie. Projekt zawiera kilka interesujących pozycji,jak chociażby zajęcia muzyczne prowadzone przez artystów w strojach z poszczególnych epok. Taka lekcja muzyki jest nie tylko ciekawa,ale przede wszystkim może dziecko zainspirować, zaznaczają nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 8.
Głowni bohaterzy projektu czyli uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej lekcji. Kolejne spotkanie z artystami Filharmonii Narodowej już za miesiąc.

TKB – Lekcje muzyki jakich jeszcze nie było – 25.09.2013

TagiAktualnościBełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here