PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W Bełchatowie egzaminów na prawo jazdy nie będzie. Mimo starań powiatu i ustawy dającej taką możliwość, marszałek województwa łódzkiego odpowiedział negatywnie na ten pomysł, powodem jest brak w budżecie Województwa Łódzkiego wolnych środków na ten cel.

Na początku roku weszła w życie ustawa, umożliwiająca tworzenie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w miastach tzw. prezydenckich. O możliwość utworzenia w naszym województwie filii starały się: Pabianice, Bełchatów i Radomsko. Już wiadomo, że w żadnych z tych miejsc WORD nie powstanie. Mieszkańcy Bełchatowa i okolic zwłaszcza Ci, którzy chcą niebawem przystąpić do egzaminu, nie kryją rozczarowania. Na terenie powiatu bełchatowskiego działają 24 ośrodki nauki jazdy. Każdego roku wydział komunikacji bełchatowskiego starostwa wydaje około pięciu tysięcy praw jazdy i rejestruje około dziesięciu tysięcy pojazdów.

Nowa ustawa nie zakłada tworzenia nowych WORD-ów, a jedynie punkty egzaminacyjne niezbędne do zdawania egzaminów. W Polsce jak na razie jeden punkt egzaminacyjny obsługuje 700 tysięcy mieszkańców, podczas gdy na przykład w Irlandii na jeden ośrodek przypada 90 tysięcy mieszkańców, a w Wielkiej Brytanii przypada 150 tysięcy mieszkańców.

TKB – Nie będzie WORD-u w Bełchatowie – 26.09.2013

TagiAktualnościBełchatówWORDfiliakierowcyprawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here