PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W Polsce co roku odnotowuje się kilkaset przypadków zatruć grzybami. Najwięcej wśród dzieci, dlatego dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 3, ponad 600 uczniów spotkało się z wykwalifikowanym grzyboznawcą. Dzieci zyskały bezcenną wiedzę.

Muchomor sromotnikowy, borowik szatański, pieczarka żółtawa to grzyby trujące, których nikt nigdy nie powinien spożywać. Większość z nas ma przeświadczenie, że zna się na grzybach – ale czy na pewno? Niestety, co roku słyszymy o kolejnych zatruciach. By uniknąć takich tragedii wiedza o grzybach powinna być przyswajana już od najmłodszych lat, dlatego dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano spotkanie z grzyboznawcą, czyli specjalistą, który na grzybach zna się jak nikt inny.

Od rana w sali gimnastycznej prowadzone były prelekcje, podzielone na grupy. W sumie w zajęciach wzięło udział ponad 600 uczniów. Uczniowie „trójki” dowiedzieli się jak powinni zbierać grzyby, jak wyglądają te trujące i jakie są objawy zatrucia, które często są brane za zwykłą niestrawność. Dzieci nie kryły zadowolenia ze spotkania z grzyboznawcą bo oprócz wiedzy teoretycznej mogli także wiele grzybów zobaczyć i dotknąć. A czy coś z tej lekcji zapamiętały? Czy potrafią poznać te trujące?

Tego typu spotkania to cenne lekcje dla dzieci i przydałyby się one także wielu dorosłym. Ponieważ jak głosi powiedzenie "grzybiarz jest jak saper – myli się tylko raz".

TKB – Porady grzyboznawcy – 27.09.2013

TagiAktualnościBełchatówgrzybyporadytrujące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here