PODZIEL SIĘ

Tweet © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Poeta powinien zabierać głos wówczas, gdy ma coś ważnego do powiedzenia – tak uważa zelowski poeta, eseista i krytyk literacki Andrzej Dębkowski. „Do wszystkich niedostępnych brzegów” to siódmy w dorobku artysty tomik poezji. Książka, która w miniony weekend zaprezentowana została szerszej publiczności.

Najnowsza książka Andrzeja Dębkowskiego „ Do wszystkich niedostępnych brzegów” to zbiór wierszy, które powstawały w ciągu ostatnich czternastu lat.

Poeta podejmuje tematy dotyczące człowieczego losu, tego co w życiu jest ważne. Chętnie w swoich wierszach sięga do historii XX w. Nawiązuje do II wojny światowej, zbrodni katyńskiej, czy wydarzeń, które dały początek transformacji ustrojowej. Dębkowski wysuwa tezę, że nie ma przyszłości bez przeszłości, wskazując na konieczność podejmowania ważnych dla narodu tematów.

Ta swoista próba oddzielenia dobra od zła przeplatana jest wierszami, w których poeta stawia fundamentalne pytania o sens istnienia i misję tworzenia.
Książka „Do wszystkich niedostępnych brzegów” została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków literackich.

Poeta swoją ostatnią książkę zaprezentował w rodzinnym mieście. W zelowskim domu kultury wiersze dopełnione muzyką i obrazem wysłuchało ponad 150 osób.

TKB – "Do wszystkich niedostępnych brzegów" – 30.09.2013

TagiAktualnościRozrywkaBełchatówZelówpoezjawierszespektakl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here