PODZIEL SIĘ

Tweet foto: gksbelchatow.com

Czwarte wyjazdowe zwycięstwo odniosła dziś drużyna PGE GKS Bełchatów, która w Jaworznie pokonała GKS Tychy 3:1 (0:0).

Bramki dla lidera 1 Ligi zdobyli Kamil Wacławczyk i Michał Mak (dwie). W pierwszej bezbramkowej połowie dwa groźne strzały na bramkę debiutującego między słupkami "Brunatnych" Damiana Podleśnego oddali tyszanie, ale młody golkiper był na posterunku. Swoje sytuacje mieli bracia Mak oraz Maciej Wilusz w samej końcówce tej części gry.

Po godzinie na prowadzenie wyszli goście. Krótkie podanie Adriana Basty na bramkę strzałem zza pola karnego zamienił Kamil Wacławczyk. Ten sam zawodnik "uruchomił" w 65. minucie najlepszego strzelca GKS, Michała Maka, który popędził w siedemdziesięciometrowym rajdzie na bramkę rywala i płaskim strzałem pokonał golkipera GKS Tychy. W 80. minucie gospodarze wykorzystując błąd w ustawieniu defensywy bełchatowiani zdobyli kontaktowe trafienie. Sześć minut później sytuację uspokoił swoją dziewiątą bramką Michał Mak, który wykorzystał asystę Andreji Prokicia.