PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W Bełchatowie odbył się pierwszy Ogólnopolski Turniej Hokeja Podwodnego AQUATTACK 2013, na imprezę zjechały drużyny z całej Polski.

Hokej podwodny jest niekontaktowym sportem rozgrywanym w basenie. Gracze dwóch sześcioosobowych drużyn starają się tak manewrować ciężkim krążkiem, aby skierować go do bramki przeciwnika. Gra przebiega na dnie basenu, zawodnicy wypływają na powierzchnię aby nabrać powietrza. W Polsce sport ten, nie jest tak populary jak siatkówka czy piłka nożna, ale zdobywa co raz większą rzeszę zwolenników. W minioną sobotę w Bełchatowie odbył się pierwszy Ogólnopolski Turniej Hokeja Podwodnego AQUATTACK 2013.

Jak mówią zawodnicy – jest to sport dla każdego, każdego kto lubi wodę i chcę się troszkę poruszać. Impreza zorganizowana w Bełchatowie miała na celu między innymi promocję tego sportu i zachęcenie tych niezdecydowanych do sporóbowania.

W finale bełchatowskiego turnieju zagrały dwa składy Bałtyckich Fok. Ostatecznie zwyciężył pierwszy skład drużyny z Gdańska. Na trzecim miejscu uplasowali się Walenie z Siemianowic Śląskich, na czwartym Aquarius z Bełchatowa, na piątym Hydra z Trzebnicy, na szóstym Pirania z Wrocławia i na siódmym Orka z Gdyni. Organizatorzy już planują kolejny turniej.

TKB – "Bałtyckie Foki" zdominowały podium – 07.10.2013

TagiAktualnościBełchatówhokejsportbasen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here