PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbyła się dzisiaj wyjątkowa uroczystość, Dzień Patrona szkoły gen. Ludwika Czyżewskiego.

We wrześniu 1989 roku popularny „Energetyk” zyskał patrona szkoły. Został nim gen. Ludwik Czyżewski. Od tamtej pory dzień patrona w placówce jest obchodzony w sposób bardzo uroczysty.

Aktualnie w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie wchodzą: IV Liceum Ogólnokształcące o profilach ogólnych w tym tak zwane klasy:strażacka, policyjna i wojskowa, Technikum Energetyczne w zawodzie: technik budownictwa, technik elektronik, elektryk, technik górnictwa odkrywkowego, informatyk, mechanik, teleinformatyk, technik urządzeń sanitarnych, I Zasadnicza Szkoła Zawodowa, która kształci w zawodzie:elektromechanik, elektryk, mechanik – monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, ślusarz, technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Placówka jak podkreśla jej dyrektor oferuje tak szeroki wachlarz kształcenia, by dać młodym osobom wybór i szansę na lepsze jutro.
Szkoła nie ma martwi się niżem demograficznym, gdyż zainteresowanie nią nie maleje. W ubiegłym roku odeszło dwanaście klas i w nowym roku tyle samo przyszło. Młodzież chętnie uczy się w „Energetyku”.

Najlepszym przykładem na to, że warto wybierać klasy w konkretnych zawodach jest pani Justyna, która po klasie policyjnej już pracuje w zawodzie. Jesteśmy szkołą przyszłości zaznacza Piotr Mielczarek dyrektor placówki, i dlatego tworząc nowe kierunki kształcenia zwracamy baczną uwagę na to, co się dzieje na rynku pracy.

W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście, a także ci najważniejsi czyli uczniowie szkoły.

TKB – Święto Patrona – 08.10.2013

TagiAktualnościBełchatówenergetykszkołapatronkierunkizawody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here