PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W Miejskim Centrum Kultury po raz XIV zorganizowano Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nim udział ponad 300 osób.

Co roku Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Bełchatowie cieszy się bardzo dużą popularnością. Uczestnicy zjeżdżają z całego powiatu, a nawet spoza. W tegorocznej XIV już edycji wzięło udział ponad 300 osób. Celem imprezy jest integracja osób niepełnosprawnych i promocja ich talentów.
Organizacja wystaw ma zachęcić do podzielenia się swoją twórczością, umożliwić artystyczny start tym twórcom, którzy ze względu na swoją niepełnosprawność mają utrudnioną możliwość realizacji swych pasji.

Wyszywane poduszki, obrazy: malowane, wyklejane, oryginalne kuferki na biżuterie, zdobione wazony – przekrój prac jest bardzo szeroki. Wystawę można podziwiać do 27 października w galerii MCK.
Wspólny śpiew i charakter tego spotkania, różnorodność rytmiczna prezentowanej muzyki i żywiołowy taniec przeplatał się w prezentowanych utworach uczestników spotkania.

Organizatorzy imprezy mają nadzieje, że w roku przyszłym gdy budynek PGE Giganty Mocy zostanie oddany do użytku, w Przeglądzie Twórczości weźmie udział jeszcze większa liczba uczestników.

TKB – Twórczość niepełnosprawnych – 11.10.2013

TagiAktualnościBełchatówprzeglądniepełnosprawnimck

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here