PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Od wczoraj w naszym mieście obradują członkowie komisji kultury i edukacji Związku Miast Polskich. Celem spotkania jest edukacja kulturalna – jak podkreślają specjaliści stan jej budzi duże obawy.

Edukacja kulturalna to przede wszystkim kształtowanie i ciągłe podnoszenie kompetencji kulturalnych społeczeństwa. Jak podkreśla Ewa Młynarczyk, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Związku Miast Polskich, ministerstwo edukacji tworzy własne przepisy czy podstawy programowe w sposób, który skutecznie uniemożliwia wyjście nauczycieli z uczniami do placówek kultury. Z kolei środowisko kultury w głównej mierze zwraca uwagę na niechęć, niemożność i brak zainteresowania ofertą placówek kultury ze strony szkół. Wygląda to tak, jakby oba światy funkcjonowały obok siebie równolegle, bez żadnych punktów stycznych.

Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury Związku Miast Polskich zaznacza także, że stan edukacji kulturalnej młodego pokolenia budzi duże zaniepokojenie, uczestnictwo w kulturze spada dramatyczne.

Bez edukacji kulturalnej niemożliwe staje się uczestnictwo w kulturze. Dlatego wypracowanie sposobu jak zrobić by zachęcić młodzież do uczestnictwa w np: spektaklach teatralnych jest bardzo ważne. Zapewne będzie to wymagało wiele zaangażowania i cierpliwości.

TKB – – .2013

TagiAktualnościBełchatówkomisja edukacji i kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here