PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wczoraj ruszyły w Bełchatowie przesiewowe badania słuchu u pierwszoklasistów. Rodzice dzieci, u których podczas badana przesiewowego zostanie wykryte podejrzenie zaburzenia słuchu, zostaną poinformowani i skierowani na konsultację lekarską.

Adresatem programu „Słyszę – program badań słuchu u dzieci” są dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych. Dzisiaj badaniu poddali się uczniowie SP nr 8 i SP nr 13. Celem badań jest wykrycie zaburzeń, które mogą niekorzystnie wpłynąć na proces komunikowania czy uczenia się.

Badania słuchu przeprowadzane są w szkole. Przeprowadza je wykwalifikowany przedstawiciel z zespołu Światowego Centrum Słuchu – Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.

Rodzice dzieci, u których podczas badana przesiewowego zostanie wykryte podejrzenie zaburzenia słuchu, zostaną poinformowani i skierowani na konsultację lekarską – odbędzie się ona 25 października br. w Szkole Podstawowej nr 1.

Warto dodać, że to już kolejna akcja zorganizowana wspólnie przez prezydenta Bełchatowa i Fundację Ronalda McDonalda. W ubiegłym roku, dokładnie 130 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, skorzystało z bezpłatnych, profilaktycznych badań usg.

TKB – Akcja bezpłatnych badań przesiewowych – 22.10.2013

TagiAktualnościBełchatówbadaniasłuchusg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here