PODZIEL SIĘ

Tweet foto: Ostatnie większe prace przy ulicy Sosnowej pracownicy PRDiM prowadzili w maju / J.Strachocki

W Urzędzie Gminy zostały rozstrzygnięte przetargi na dokończenie przebudowy ulicy Sosnowej i Słonecznej w Kleszczowie oraz drogi przy boisku w Wolicy. Wcześniej wykonawcą tych inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Bełchatowie. Firma ta nie była w stanie skończyć zakontraktowanych przez gminę robót, bo latem ogłosiła upadłość.

Wójt gminy Sławomir Chojnowski podpisał już umowy z firmą, która dokończy prace. W przetargu na kleszczowskie ulice Sosnową i Słoneczną (ich długość to 1,25 km) najlepszą z trzech złożonych ofert okazała się oferta Przedsiębiorstwa Robót Drogowych PEUK S.A. w Piotrkowie Trybunalskim. Za nieco ponad 855 tys. zł spółka ma poprawić wady w wykonanych już chodnikach przy ulicy Słonecznej, sfrezować starą nawierzchnię bitumiczną, ułożyć dwie warstwy wyrównawcze i ścieralną. Przy ulicy Sosnowej pozostaje ułożyć warstwę ścieralną, ale do wykonania jest też cały chodnik oraz niewielki parking.

Dokończeniem inwestycji w Wolicy również zajmie się piotrkowski PEUK. Tu trzeba jeszcze wykonać nawierzchnię ścieżki rowerowej i ułożyć bitumiczną warstwę ścieralną na jezdni. Wynagrodzenie za dokończenie przebudowy tej drogi ma wynieść prawie 392 tys. zł (brutto). Ustalony w umowach termin realizacji obu zadań to 31 stycznia 2014 roku.

Źródło: UG KleszczówTagiRegionKleszczówKleszczówdrogiremonty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here