PODZIEL SIĘ

Tweet foto: Sz. Wróblewski / www.ebelchatow.pl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kleszczowie otrzymał dodatkowe środki na realizowaną w tym roku, kolejną edycję projektu „Kleszczowski Klub Integracji jako sposób na aktywizację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i wsparcie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej”.

Pozyskane pieniądze (prawie 14,3 tys. zł) pozwolą zorganizować dodatkowe kursy dla mieszkańców gminy, którzy uczestniczą w projekcie. Są to kursy o zróżnicowanej tematyce: „Trening kompetencji rodzicielskich i wychowawczych”, „Dekoracja stołów i potraw z elementami florystyki”, „Przedstawiciel handlowy”, „ABC agroturystyki”.

Przypomnijmy, że do tej edycji projektu kleszczowskiego GOPS przystąpiło 10 osób – osiem kobiet i dwóch mężczyzn. Do tej pory uczestnicy odbyli m.in. szkolenie z zakresu zarządzania domowym budżetem i uczestniczyli w kursach zawodowych „Opiekunka osoby starszej i zależnej” oraz „Kierowca wózków jezdniowych”. Uzupełnieniem zajęć, które podopiecznym GOPS w Kleszczowie mają pomóc w samodzielnym znalezieniu pracy były „Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy” oraz „Trening umiejętności psychospołecznych”.

Od września grupa uczestników zajęć odbywa zajęcia w zmniejszonym składzie – jeden z uczestników znalazł bowiem zatrudnienie. Zakończenie projektu zaplanowane zostało na koniec grudnia tego roku.

Źródło: UG Kleszczów / J.StrachockiTagiRegionKleszczówGOPSdotacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here