PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

„Nowoczesne metody uzależnień i zaburzeń psychicznych” takiej problematyce poświęcona była VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa, w której wzięli udział najwybitniejsi polscy specjaliści w zakresie psychiatrii i zaburzeń psychicznych.

Problemów z jakimi obecnie zmaga się nasze społeczeństwo jest bardzo wiele, od bezrobocia, po nieudane związki, choroby nowotworowe po liczne uzależnienia. Ludzie próbując uspokoić zszargane nerwy, szukają ukojenia w licznych używkach i wpadają w sieć, która tylko pogłębia ich problemy. Jak wykorzystywać najnowocześniejsze metody leczenia uzależnień i zaburzeń psychicznych o tym między innymi rozmawiali najlepsi polscy specjaliści w trakcie VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej jaką zorganizowała Klinika Wolmed.

Niektórzy mogą sądzić, że z uzależnieniami borykają się osoby słabo wykształcone, czy też z uboższych domów- to nieprawda. Z problemem alkoholowym boryka się na przykład wielu lekarzy, z uzależnieniem od hazardu walczą prawnicy, bankowcy, czy mundurowi. Tempo naszego życia doprowadza do rozpadu więzi rodzinnych, co skutkuje szukaniem przyjemności: w opalaniu się, w ciągłym jedzeniu, w kupowaniu różnych rzeczy, które doprowadzają do zatracenia się.
Uczestniczący w konferencji lekarze i terapeuci – w tym roku było ich prawie 90 – mieli możliwość zdobycia wiedzy m.in. z zakresu badań prowadzonych przez prelegentów oraz ich naukowych osiągnięć.

TKB – Uzależnienia XXI w. – 29.10.2013

TagiAktualnościBełchatówwolmedlekarzeklinikachoroby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here