PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

„Dzień Jabłka i Marchewki” to tytuł imprezy jaką zorganizowano dzisiaj w Przedszkolu Samorządowym nr 1 „Pod Topolą”. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie dzieci i ich rodziców do jedzenia owoców i warzyw.

"Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" – ten fragment znanej dziecięcej piosenki przypomina o tym, jak ważne jest spożywanie witamin zawartych w owocach i warzywach. A czy na co dzień nasze dzieci odżywiają się zdrowo ? – przedszkolaki z „jedynki” z pewnością tak, ponieważ w ich przedszkolu menu jest tak układane, by najmłodsi mieli bogatą i zdrową dietę, a takie imprezy jak „Dzień Jabłka i Marchewki” pomagają popularyzować zdrowe odżywianie.

Dzieci powinny mieć urozmaiconą dietę, gdyż tylko poznanie dużej gamy smaków pozwoli na częstsze sięganie po zdrowsze jedzenie, nie tylko po fast – foody. Muffinki z marchewki, pieczone jabłka, to tylko jedne z wielu specjałów jakie można było skosztować dzisiejszego dnia. Co o jedzeniu warzyw i owoców sądzą najmłodsi ? są zgodni – witaminy są bardzo potrzebne, by zdrowo rosnąć.
Owoce i warzywa sezonowe to naturalne lekarstwa, tym bardziej więc warto posłuchać młodych bełchatowian i jeść zdrowo.

TKB – Najzdrowsze owoce i warzywa – 29.10.2013

TagiAktualnościBełchatówwitaminyprzedszkoledzieciowoce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here