PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Ratujemy zabytki naszych nekropoli – pod takim hasłem 1 i 2 listopada trwać będzie zbiórka pieniędzy na odrestaurowanie zabytkowych pomników na bełchatowskich cmentarzach.

Już w najbliższy piątek na największych cmentarzach w całym kraju prowadzone będą kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków i pomników. Nie inaczej będzie w naszym mieście. Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa od lat zajmuje się pozyskiwaniem funduszy na renowacje nagrobków. Co roku w to przedsięwzięcie angażuje się wiele osób. Do tej pory, dzięki hojności bełchatowian udało się odrestaurować między innymi rodzinny grobowiec Józefa Gretkowskiego, grób Olgi Iwanowny, grobowiec rodziny Pieniążków. Fundusze zbierane będą zarówno przy cmentarzu na ul. Włókniarzy, jak i przy ulicy Wojska Polskiego. Co roku w kweście bierze udział około 50-60 osób.

Organizatorzy liczą, że będzie tak i teraz. Z puszkami kwestować będą członkowie stowarzyszenia, uczniowie, samorządowcy. W roku 2010 padł rekord, udało się zebrać ponad 10 tys zł. Jak będzie w tym roku to się okażę. Kwesta potrwa dwa dni, w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

TKB – Kwesta – 30.10.2013

TagiAktualnościBełchatówcmentarznagrobkikwesta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here