PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

W jednej z sal lekcyjnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 czyli w popularnym "Energetyku" wybuchł dzisiaj pożar. Ewakuowano ponad 1000 uczniów, na szczęście były to tylko ćwiczenia.

Dym pojawił się w samo południe w jednej z klas, natychmiast wszczęto alarm. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 musiał zostać ewakuowany. Ponad 1000 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zebrało się na boisku, niestety w międzyczasie okazało się, że jeden z uczniów został w szkole. Strażacy którzy natychmiast przybyli na miejsce, nie tylko musieli się uporać z pożarem, ale i z odnalezieniem osoby zaginionej.
Tego typu ćwiczenia odbywają się raz w roku, dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie muszą wiedzieć co robić gdy zajdzie taka potrzeba zaznacza Piotr Mielczarek dyrektor szkoły.

Podobne ćwiczenia przeprowadzane są także w pozostałych placówkach oświatowych należących do powiatu, każda jednostka musi przejść podobne ćwiczenia, do tego zobowiązują przepisy. Zdarzają się różne sytuacje zaznacza Marek Jasiński wicestarosta powiatu bełchatowskiego, tego typu działania pokazują przede wszystkim młodzieży jak ma się zachowywać i co robić, gdy faktycznie dojdzie do podobnego zagrożenia.
Dzisiejszą akcję obserwowali także goście z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oceniając pracę strażaków. Akcja w "Energetyku" została oceniona pozytywnie, aczkolwiek jak mówią władze szkoły, oby tego typu sytuacje odbywały się tylko w kategorii ćwiczeń.

TKB – Pożar w "Energetyku" – 07.11.2013

Zdjęcia: TagiAktualnościBełchatówpożarenergetykewakuacjastraż pożarna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here