PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła dzisiaj wyjątkowe potrójne święto.

Takiego wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej dawno nie było. Placówka obchodziła dzisiaj potrójne święto. Począwszy od Jubileuszu szkoły, przez Dzień Patrona po ślubowanie najmłodszych uczniów.

Placówka funkcjonuje od 55 lat, w 1994 roku w szkole przeprowadzono referendum dzięki któremu wyłoniono patrona szkoły. Kandydatami byli między innymi M.Konopnicka, H.Sienkiewicz, M. Skłodowska-Curie, I.Krasicki, J.Matejko, F.Chopin, ale zwyciężyli –Żołnierze Polskiej Organizacji Wojskowej. Od tego momentu szkoła co roku uroczyście obchodzi święto patrona.

Ale najbardziej emocjonującym dzisiaj wydarzeniem było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wszyscy pierwszoklasiści intensywnie przygotowywali się do dzisiejszego dnia.
A czym ślubowanie jest dla najmłodszych uczniów „trójki”. I jakie ich czekają obowiązki ? Przede wszystkim odrabianie lekcji i bycie grzecznym – zaznaczają.
Po złożeniu ślubowania i pasowaniu pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Część artystyczna wywoływała salwy śmiechu, a czasami łezkę wzruszenia wśród rodziców.

TKB – Święto w trójce – 08.11.2013

TagiAktualnościBełchatówślubowanieświętopatronsp 3szkoła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here