PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Trwa budowa czterech suszarni na terenie oczyszczalni ścieków. Obiekty wyglądem przypominać będą szklarnię, a jej główny cel to stu procentowa utylizacja osuszonych osadów.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD. – KAN.” Sp. z o.o. jest w trakcie realizacji zadania „Budowa instalacji przeróbki osadów na oczyszczalni ścieków”. Inwestycja prowadzona jest na powierzchni pół hektara i polega na wybudowaniu czterech suszarni. Główny cel to stu procentowa utylizacja osuszonych osadów.
Specyficzna struktura osadów sprawia, że nawet po mechanicznym odwodnieniu na najnowocześniejszych urządzeniach odwadniających, zawierają one w dalszym ciągu ponad 70% wody. Wymaga to posiadania dużych powierzchni magazynowych do składowania osadu. Budowa instalacji przeróbki osadów na oczyszczalni ścieków w Bełchatowie będzie kompleksowym rozwiązaniem gospodarki osadowej, zakończonym wysuszeniem 100 % wytwarzanych osadów. Suszarnie będą dodatkowo wspomagane przez podgrzewaną posadzkę, a ciepło niezbędne do jej ogrzania wytwarzane będzie za pomocą pompy ciepła odzyskującej energię ze ścieków oczyszczonych.

Realizacja projektu pozwoli między innymi rozwiązać problem gospodarki osadowej dla miasta; wykorzystać odnawialne źródła energii; wykorzystać susz osadowy jako paliwo alternatywne; zastosować nowatorskie rozwiązania w skali kraju, a także wyeliminować ewentualne zapachy.
Wykonawcą przedsięwzięcia jest Konsorcjum Firm: Rebud z Bełchatowa oraz Energomontaż – Północ Spółka z o.o. i Elbox Spółka z o.o. Budowa instalacji przeróbki osadów na oczyszczalni ścieków w Bełchatowie jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to kwiecień 2014 r.

TKB – Trwa budowa suszarni osadów – 19.11.2013

TagiAktualnościBełchatówsuszarniawod kaninwestycjazapachyoczyszczalnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here