PODZIEL SIĘ

Tweet www.dziennik.pl

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie nasila działania promocyjne dotyczące bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV.

W grudniu na spotkanie z dziewczynkami z rocznika '97 przyjedzie Grażyna Wolszczak, znana aktorka popierająca szczepienia przeciwko wirusowi HPV, która zachęcać będzie do udziału w akcji.

W tym roku z fundowanych przez powiat szczepień skorzystało 269 dziewczynek rocznika '96, spośród 545 uprawnionych do szczepienia. Koszt tegorocznej akcji to ponad 119 tysięcy złotych. Według szacunków, gdyby rodzice z własnej kieszeni chcieli sfinansować takie szczepienie, musieliby wydać ponad tysiąc złotych na wszystkie trzy dawki szczepionki.
W roku 2014 powiat zaproponuje szczepienia dziewczynkom z rocznika '97, których na terenie powiatu zameldowanych jest 554.

Wirus HPV odpowiada za wiele przednowotworowych oraz nowotworowych zmian w organizmie kobiety, a szansą na uniknięcie choroby nowotworowej są właśnie szczepienia. Specjaliści z dziedziny medycyny podkreślają, że im wcześniejsza profilaktyka, tym skuteczniejsze są efekty działania. Spośród ponad stu typów tego wirusa, największy związek z rakiem szyjki macicy wykazują HPV 16 oraz HPV 18, które są odpowiedzialne za ponad 70% wszystkich przypadków tego raka. Typy 6 i 11 odpowiedzialne są za wiele zmian przednowotworowych oraz ponad 90 procent tak zwanych brodawek płciowych. Szczepionka zabezpiecza przed wszystkimi czterema wspomnianymi typami.

TKB – – .2013

TagiAktualnościBełchatówGrażyna WolszczakHPV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here