Gratulacje i wyrazy uznania przekazali dzisiaj włodarze miasta reprezentantom kadry narodowej, którzy zaliczyli bardzo udane występy podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Teakwon-do rozgrywanych w Hiszpanii.

Aż 27 medali mistrzostw świata w taekwon-do ITF zdobyli reprezentanci Polski – 14 wywalczyli seniorzy, a 13 juniorzy. W łącznej klasyfikacji państw Polska uplasowała się na pierwszej pozycji (po raz czwarty w historii). Bełchatowska Akademia Taekwon-Do miała swoich reprezentantów w tegorocznych Mistrzostwach Świata. We wrześniu powołanie do kadry narodowej otrzymali Krystian Gortat i Marta Mysur. Podopieczni Wiktora Karnawalskiego w Hiszpani zaliczyli bardzo udane występy. Krystian Gortat wywalczył 3 miejsce w układach drużynowych. Marta Mysur zajęła 4 miejsce w technikach specjalnych.

Dzisiaj włodarze miasta pogratulowali sportowcom osiągniętego wyniku i wręczyli upominki oraz listy gratulacyjne.