PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Młodzież z Technikum Energetycznego w Bełchatowie miała okazję uczestniczyć w praktykach na terenie elektrowni Bełchatów. Były to tak zwane lekcje w terenie. Praktyki uczniom zorganizował Energoserwis Kleszczów.

Energoserwis Kleszczów to firma, która w sposób ciągły wzbogaca swoją ofertę poprzez świadczenie usług kompleksowych, począwszy od fazy projektowania do instalacji i montażu, a kończąc na pracach pomiarowo-kontrolnych przekazywanych do użytku obiektów elektroenergetycznych. Od kilku miesięcy spółka prowadzi współprace z Centrum Kształcenia Praktycznego i oferuje praktyki uczniom Technikum Energetycznego w Bełchatowie.
Najlepsza lekcja w szkole nie zastąpi lekcji w terenie, praktyki pozwoliły uczniom klasy II Technikum Energetycznego na lepsze poznanie zawodu, który będą chcieli w przyszłości wykonywać.
Niestety wiele firm nie chce współpracować z młodzieżą.
Dzisiaj praktyki podsumowano. A jak zajęcia podobały się uczestnikom praktyk?
Młodzież co raz chętniej wybiera szkoły zawodowe, zdając sobie sprawę z tego,że dzięki zdobyciu konkretnego zawodu, mają lepsze perspektywy na przyszłość. Zaś pracodawcy chociażby tacy jak Energoserwis Kleszczów wiedzą doskonale, że jeżeli już teraz pomogą uczniom technikum, to niebawem zasilą swoja kadrę wykwalifikowanymi pracownikami. Bo na tych praktykach nie kończy się współpraca CKPu ze spółką, to dopiero początek ich współpracy.

TKB – Lekcja w terenie – 27.11.2013

TagiAktualnościBełchatówpraktykickpenergoserwis kleszczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here