PODZIEL SIĘ

Tweet FOT. TOMASZ KOPROWSKI/SKRA.PL

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali LOTOS Trefl w Gdańsku 3:0. Jednego z setów bełchatowianie wygrali w rekordowym stosunku 25:8! Nagrodę dla MVP otrzymał atakujący PGE Skry Mariusz Wlazły.

Wyrównana walka w meczu w Ergo Arenie, do której środowego wieczora przyszło blisko pięć tysięcy kibiców, trwała tylko do połowy pierwszego seta. Wtedy kapitalne zagrywki Nicolasa Uriarte spowodowały, że bełchatowianie odskoczyli na cztery punkty i do końca seta kontrolowali przebieg gry. Ale popis swojej gry zespół trenera Miguela Falaski dał w drugim secie, wygranym 25:8. W tym sezonie PlusLigi nie zdarzyło się jeszcze, by jakikolwiek zespół pozwolił rywalowi na zdobycie mniej, niż dziesięciu punktów w partii. Rekord należał do AZS Częstochowa, który w pierwszej kolejce w meczu z Transferem w Bydgoszczy wygrał pierwszego seta 25:13. Od dzisiaj to jednak bełchatowianie są rekordzistami. Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła graczy PGE Skry z rytmu. Pewna wygrana w trzeciej partii dała bełchatowskiej drużynie wygraną w całym meczu 3:0. Kolejny mecz w PlusLidze PGE Skra rozegra w sobotę o godz. 14.45 w Bydgoszczy z Transferem.

LOTOS Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 8:25, 16:25)

LOTOS Trefl: Łomacz, Wierzbowski, Zajder, Jarosz, Żaliński, Gawryszewski, Rusek (libero) oraz Ratajczak, Stolc, Stępień, Mikołajczak. Trener: Radosław Panas.

PGE Skra: Uriarte, Tuia, Kłos, Wlazły, Conte, Wrona, Zatorski (libero) oraz Antiga, Maćkowiak, Brdjović. Trener: Miguel Falasca.