PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Zbliżają się święta, czas dobroci, współczucia. Jak nie dać się oszukać gdy ktoś prosi o pomoc finansową oraz jak mieć pewność, że każda złotówka którą przekażemy na szczytny cel trafi na rzeczywistą pomoc ?

Oszuści, podszywający się pod charytatywnych dobrodziejów przed świętami nabierają coraz większą ilość osób, które z dobrego serca chcą pomagać potrzebującym. W rzeczywistości fundusze te trafiają do ich kieszeni, a chore dzieci nie widzą z tego nawet złotówki. Jak sprawdzić, czy osoba, która puka do naszych drzwi i prosi o pomoc nie jest oszustem?
Pozwolenie na zbiórkę publiczną może być udzielone jedynie stowarzyszeniom i organizacjom posiadającym osobowość prawną, np. fundacjom albo komitetom. Cel zbiórki powinien być zgodny ze statutem stowarzyszenia lub organizacji, bądź z aktem organizacyjnym komitetu. Kwestujący powinien mieć przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub legitymację szkolną) oraz legitymację upoważniającą do prowadzenia zbiórki, podpisaną przez organizatora i potwierdzoną jego pieczęcią.
W Bełchatowie pojawiło się w ostatnim czasie kilka osób, które na "dobre serce" prowadziło zbiórkę, sprawą zajęły się już odpowiednie służby.

TKB – "Lewe" fundacje, oszuści pukają do drzwi – 05.12.2013

TagiAktualnościBełchatówfundacjeoszuściświęta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here