PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2013 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Od nowego roku na terenie powiatu bełchatowskiego ruszy mobilny ośrodek wsparcia dla organizacji pozarządowych – co to takiego o tym w materiale.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu przyjęto „Program współpracy z Organizacjami pozarządowymi” na rok 2014, głównym zadaniem programu jest utworzenie na terenie powiatu Mobilnego Ośrodka Wsparcia dla Organizacji Pozarządowych. Tworzony Ośrodek będzie do dyspozycji wszystkich organizacji pozarządowych i pomoże zdobywać wiedzę i ją uzupełniać.
Dzięki tym działaniom zostanie zorganizowane szereg szkoleń dla organizacji m.in. z tematyki pisania projektów, wypełniania wniosków o dotacje, rozliczania projektów, księgowości w organizacjach pozarządowych oraz innych tematów pozostających w sferze zainteresowań organizacji. Dodatkowo będą się odbywały regularne spotkania doradcze w ramach grupowego i indywidualnego doradztwa dla organizacji pozarządowych na umówionych spotkaniach ze specjalistami prawnicy, księgowi.
W ciągu roku odbędzie się prawdopodobnie ok. 20 spotkań, czy przyniosą one rzeczywiste efekty, okaże się z czasem, z pewnością jednak podniosą aktywności lokalnych organizacji pozarządowych.

TKB – Rusza Mobilny Ośrodek Wspracia dla organizacji pozarządowych – 09.12.2013

TagiAktualnościBełchatówsesjaorganizacje pozarządowepowiat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here