Tweet foto: gksbelchatow.com

W meczu 27. kolejki 1 Ligi PGE GKS Bełchatów zremisował na gorącym terenie w Gdyni 1:1. Dzięki temu remisowi "Brunatni" pozostają na czele tabeli i są nadal niepokonanani w rundzie wiosennej.

To, co najważniejsze i najciekawsze, wydarzyło się w pierwszej połowie. Bramkę dla ustawionego bardzo ofensywnie zespołu Kamia Kieresia zdobył już w 5. minucie Mateusz Mak, który wykorzystał świetne podanie swojego brata, Michała. Wyrównanie przyszło trzynaście minut później, kiedy Paweł Wojniowski ładnym strzalem pokonał Arkadiusza Malarza.

Arka Gdynia 1-1 PGE GKS Bełchatów Paweł Wojowski 18 – Mateusz Mak 5

Arka: 13. Michał Szromnik – 6. Mateusz Cichocki, 28. Kamil Juraszek, 3. Krzysztof Sobieraj, 20. Marcin Radzewicz – 7. Piotr Tomasik, 19. Michał Rzuchowski, 33. Tomasz Jarzębowski (74, 22. Arkadiusz Aleksander), 14. Mateusz Szwoch, 25. Paweł Wojowski (63, 16. Adrian Budka) – 18. Bartosz Ślusarski (90, 11. Michał Szubert).

PGE GKS: 1. Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 6. Szymon Sawala, 21. Alexis Norambuena – 16. Mateusz Mak, 4. Damian Szymański, 3. Grzegorz Baran, 11. Łukasz Wroński (75, 7. Daniils Turkovs), 26. Michał Renusz (90, 94. Marcin Flis) – 9. Michał Mak (90, 10. Hristijan Kirovski).

żółte kartki: Ślusarski – Basta, Baranowski.

W kolejnym spotkaniu 3 maja o godz. 18 PGE GKS Bełchatów będzie podejmować na swoim stadionie GKS Tychy. Ten mecz będzie można obejrzeć za jedyne 5 zł!

Źródło: gksbelchatow.com