Pierwsza od listopada zeszłego roku porażka ligowa PGE GKS Bełchatów stała się faktem. Niespodziewanym pogromcą lidera 1 Ligi stał się prawdziwy kat czołówki, Energetyk ROW Rybnik, który wygrał w meczu 29. kolejki 2:0 (1:0).

Trudno powiedzieć, skąd dzisiejsza niemoc bełchatowian, którzy pozwolili na zbyt wiele przedostatniemu zespołowi ligi. Rybniczanie już w 29. minucie mogli prowadzić, ale rzut karny wybronił Arkadiusz Malarz. Nasz golkiper kilkanaście minut wcześniej także popisał się świetną interwencją ratując swój zespół. Nie miał już jednak szans w ostatnich sekundach pierwszej połowy, kiedy Mariusz Muszalik pokonał go strzałem z pola bramkowego. Ze strony PGE GKS Bełchatów godne uwagi były uderzenia Daniilsa Turkovsa i Mateusza Maka.

Drugą część meczu nieco lepiej zaczęli bełchatowianie, ale nie stworzyli klarownej sytuacji. Pozwolili za to gospodarzom przedrzeć się w 55. minucie w swoje pole karne i zdobyć drugą bramkę. Jej autorem był Senegalczyk Idrissa Cisse, który strzałem z kilku metrów w "długi" róg nie dał szansy Malarzowi. Bełchatowianie próbowali odmienić losy spotkania, ale dziś nasz zespół nie był w stanie pokonać Antonina Bucka. Dziś podopieczni trenera Furlepy, którzy walczą dzielnie o utrzymanie, zrobili więcej, by zdobyć trzy punkty.

W następnym meczu PGE GKS Bełchatów zmierzy się na własnym stadionie z Wisłą Płock i musi odzyskać stracone w Rybniku punkty. Mecz 30. kolejki 1 Ligi odbędzie się w sobotę 17 maja o godz. 17. W sprzedaży są już bilety na to spotkanie.

Energetyk ROW Rybnik 2-0 PGE GKS Bełchatów
Mariusz Muszalik 45, Idrissa Cissé 55

Energetyk: 12. Antonín Buček – 19. Michał Płonka, 3. Marcin Grolik, 15. Szymon Jary, 21. Sławomir Szary – 8. Szymon Sobczak (90 Tomasz Gródek), 9. Mariusz Muszalik, 7. Hubert Otręba, 20. Kamil Kostecki, 10. Jarosław Wieczorek (19 Daniel Feruga) – 14. Idrissa Cissé (82 Roland Buchała).

PGE GKS Bełchatów: 1. Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 6. Szymon Sawala (86 Paweł Baranowski), 24. Maciej Wilusz, 21. Alexis Norambuena – 16. Mateusz Mak, 4. Damian Szymański, 3. Grzegorz Baran, 11. Łukasz Wroński (46 Michał Renusz), 9. Michał Mak – 7. Daniils Turkovs (68 Hristijan Kirovski).

żółta kartka: Muszalik.

sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

W 29. minucie Daniel Feruga nie wykorzystał rzutu karnego (Arkadiusz Malarz obronił).