PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2014 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Kierowcy poruszający się po drogach powiatu bełchatowskiego muszą jeździć ostrożniej niż zwykle, na drogach bowiem pracują ekipy drogowców. Nastał czas remontów.

Na drogach powiatowych trwa w pełni sezon remontowy. Niektóre z zaplanowanych na ten rok inwestycji dobiegają już końca, inne natomiast trwają lub się zaczynają.

Roboty trwają między innymi na odcinku Dobiecin – Postękalice. W ramach prac jezdnia zostanie poszerzona, położona zostanie nowa nakładka asfaltowa, wydzielony zostanie pas dla rowerzystów. Koszt prac na odcinku 1300 metrów to 960 tysięcy złotych. Inwestycja będzie w połowie współfinansowana przez gminę Bełchatów. Lada dzień rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej Łobudzice – Bujny Szlacheckie na terenie gminy Zelów.

Końca dobiegają prace przy kontynuacji inwestycji rozpoczętej w 2013 roku, przebudowie drogi od Prądzewa do Woli Wiązowej. Koszt prac w tym roku to prawie 1,5 miliona złotych, z czego 650 tysięcy dołożyła gmina Rusiec. W tym roku modernizacji został poddany przedostatni odcinek o długości prawie 1,5 kilometra (od Prądzewa do Woli Wiązowej). Przebudowa tego odcinka drogi jest przedostatnim etapem dużej inwestycji pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 2311 E na odcinku od granicy powiatu w m. Kurówek Prądzewski do drogi krajowej Nr 8”. W ramach tegorocznych robót zdjęta została stara nawierzchnia bitumiczna, która została zastąpiona nową nakładką asfaltową, wyczyszczone i wyprofilowane zostały rowy przydrożne, odbudowane zostały przepusty i zjazdy do posesji i pól, pojawiło się nowe oznakowanie pionowe oraz elementy zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Droga została również poszerzona oraz wydzielony został pas pobocza dla ruchu pieszo-rowerowego.

Z kolei w gminie Drużbice za ponad 317 tysięcy złotych położona została nowa nakładka asfaltowa oraz chodniki, powstały nowe parkingi
Większość inwestycji jest współfinansowana czy to przez gminy, czy z pieniędzy rządowych.

TKB – Drogowcy na drogach powiatowych – 30.07.2014

TagiAktualnościBełchatówdrogowcydrogipowiatremontywakacjestarostwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here