Zgodnie z wieloma przedmeczowymi typami mecz dwóch beniaminków T-Mobile Ekstraklasy zakończył się podziałem punktów. PGE GKS Bełchatów zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1 a bramkę znów dał duet braci Maków.

Bełchatowianie już w 7. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy po akcji Adrian basta – Mateusz Mak – Michał Mak ten ostatni zdobył bardzo ładną bramkę. Do około 30 minuty lepszym zespołem byli bełchatowianie, ale z czasem przewaga zaczęła maleć. W 40. minucie gospodarze dopięli swego i po podaniu Grzegorza Bonina futbolówkę z bliskiej odległości wpakował do bramki Arkadiusza Malarza Łukasz Mierzejewski. Był to pierwszy w sezonie gol stracony przez "Brunatnych".

Po przerwie Górnik stworzył trzy groźne sytuacje, ale żaden z łęcznian nie wykorzystał okazji do zdobycia zwycięskiej bramki. W ekipie PGE GKS Bełchatów zadebiutował Pavel Komolov. W samej końcówce meczu z boiska za uderzenie rywala musiał zejść Bartosz Ślusarski. Bełchatowianie dowieźli jednak cenny w tych okolicznościach punkt do końca i przedłużyli do jedenastu passę bez porażki na poziomie T-Mobile Ekstraklasy

Górnik Łęczna 1-1 PGE GKS Bełchatów

Łukasz Mierzewski 40 – Michał Mak 7

Górnik: 1. Silvio Rodić – 22. Łukasz Mierzejewski, 23. Maciej Szmatiuk, 24. Tomislav Božić, 2. Patrik Mráz – 15. Grzegorz Bonin (81, 9. Sebastian Szałachowski), 20. Lukáš Bielák (86, 4. Veljko Nikitović), 18. Przemysław Kaźmierczak, 7. Tomasz Nowak, 19. Miroslav Božok – 11. Fedor Černych (78, 14. Shpëtim Hasani).

PGE GKS: 1, Arkadiusz Malarz – 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 66. Błażej Telichowski, 21. Alexis Norambuena – 16. Mateusz Mak (84, 15. Adam Mójta), 3. Grzegorz Baran, 20. Patryk Rachwał (78, 6. Szymon Sawala), 19. Kamil Poźniak (67, 10. Pavel Komolov), 9. Michał Mak – 18. Bartosz Ślusarski.

żółte kartki: Černych, Bielák, Božić – Rachwał.

czerwona kartka: Bartosz Ślusarski (90. minuta za uderzenie rywala).

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

widzów: 4053.

Źródło: gksbelchatow.com