PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2014 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Dzisiaj w Hotelu Sport podpisano porozumienie o współpracy w ramach obszaru funkcjonalnego zagłębia paliwowo – energetycznego – Bełchatów – Szczerców – Złoczew, pomiędzy przedstawicielami 25 samorządów.

Prawie 200 mln zł – to kwota, jaką Bełchatów w minionych latach zdobył z portfela Unii Europejskiej. Dziś wchodzimy w nowy okres programowania, który przynosi wiele zmian. Do tej pory samorządy indywidualnie zabiegały o unijne pieniądze. Teraz występując jako pojedyncza gmina czy powiat są znikome szanse na pozyskanie dofinansowania. Gwarancję sukcesu daje tylko porozumienie samorządów z terenu całego tzw. obszaru funkcjonalnego. Stąd prezydent Marek Chrzanowski wyszedł z inicjatywą wspólnych działań opartych na idei obszaru funkcjonalnego Bełchatów – Szczerców – Złoczew, która powiązana jest filozofią polityki regionalnej i ministerialnej.

Dzisiaj podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy przedstawicielami 25 samorządów. Gościem spotkania był Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego.

TKB – Porozumienie 25 samorządów – 08.10.2014

TagiAktualnościBełchatówporozumieniepodpisaniemiastomarszałek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here