Rekordowa pod względem startujących okazała się 18. edycja Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Najszybciej dystans 15 km pokonał Kenijczyk Sirma Haron – zajęło mu to 45minut i 41 sekund.

Osobną klasyfikację przeprowadzono także dla zawodników z Bełchatowa. Pierwszy na linii mety, wśród bełchatowian, stanął można powiedzieć, że już tradycyjnie Tomasz Owczarek – w klasyfikacji generalnej open zajął 15 miejsce.

Z kolei najlepszą zawodniczką z Bełchatowa została Justyna Boman – w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 14 miejsce. Każdy uczestnik bełchatowskiej piętnastki otrzymał medal Organizatorem "Piętnastki" oraz biegu rekreacyjnego był Prezydent Miasta Bełchatowa, współorganizatorem Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.