PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2014 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Wszyscy członkowie rad nadzorczych miejskich spółek zostali odwołani. Taką informację podała dziś prezydent miasta.

O tym, że zajdą poważne zmiany w spółkach miejskich było wiadomo z chwilą wyboru nowych władz miasta. I nie ma w tym nic dziwnego, wręcz przeciwnie, władze miasta muszą mieć wgląd w to, co się dzieje w ich spółkach. Z początkiem grudnia prezydent miasta powiedziała, że do końca tego miesiąca poznamy nowych prezesów poszczególnych spółek, ale do dzisiaj tych nazwisk nie znamy.

Od pewnego czasu słychać, było także o odwołaniu członków rad nadzorczych. Ale informacji tej nikt nie chciał potwierdzić. Dzisiaj, tuż przed konferencją prasową pani prezydent, jej asystent Robert Kornacki zaprzeczył jakoby takie zmiany zaszły. Jednak w czasie samej konferencji Mariola Czechowska potwierdziła odwołanie wszystkich członków rad nadzorczych miejskich spółek.

Sami zainteresowani o odwołaniach nic nie wiedzą. Dodatkowo oficjalnie nie wiadomo kiedy taka decyzja zapadła, dziś, wczoraj czy przedwczoraj. Zamieszanie z terminem odwołania może powodować komplikacje prawne np. z uchwałami podjętymi przez członków, którzy nie wiedzieli o swoim odwołaniu.

Na razie nie wiadomo też nic o tym, kto zastąpi lub zastąpił już odwołanych przedstawicieli w spółkach. Na konferencji prezydent miasta zapewniła, że więcej informacji w tym temacie poznamy po niedzieli. Nie wiadomo, z jakich powodów informację o nowo powołanych członkach rad nadzorczych nie zostały mieszkańcom przekazane i trzeba czekać do poniedziałku, kiedy to mają się odbyć pierwsze posiedzenia rad w nowych składach.

TKB – Rady nadzorcze odwołane – 19.12.2014

TagiAktualnościBełchatówrady nadzorczemiastoPrezydentodwołaniespółki miejskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here