PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2015 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Sztandarowym elementem każdej samorządowej kampanii wyborczej jest pozyskiwanie inwestorów. Dochodzi do sytuacji kiedy to samorządy konkurują w oferowaniu dogodniejszych warunków dla firm chcących tworzyć nowe miejsca pracy w danym regionie. Skuteczność takich działań jest różna. Niestety w większości przypadków kończy się na obietnicach wyborczych i planach pozyskiwania inwestorów. Dziś jednak powiemy o sukcesie.

Starostwo Powiatowe w Bełchatowie poinformowało właśnie, że wydało pozwolenie na działalność nowej firmy w ramach pozyskiwania inwestorów. Spółka TRADEPOL zajmować się będzie przetwórstwem, sortowaniem i magazynowaniem tworzyw sztucznych. Firma, w najbliższym czasie planuje zatrudnić 20 osób.

Warto podkreślić, że firmą kierują młodzi ludzie którzy kiedyś mieszkali w Bełchatowie, a dziś wracają do miasta jako inwestorzy.

Takie inicjatywy cieszą. Dobrze, że za sloganami wyborczymi, konferencjami i przysłowiowym gadaniem o problemie idą też czyny. Miasto potrzebuje inwestycji, a zaangażowanie samorządu w pozyskiwanie inwestorów jest konieczne.

Sukces starostwa cieszy. Teraz pozostaje czekać na kolejne, tego typu działania. Miejmy nadzieję, że równie skuteczne i że pozostałe samorządy lokalne także wykażą się podobnym zaangażowaniem.

TKB – Nowy inwestor – nowe miejsca pracy – 04.05.2015

TagiAktualnościBełchatówTRADEPOLDaria Rak prezes zarządu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here