PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2015 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Ruszył Ogólnopolski Konkurs Planowania Finansowego. Akcja skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i ma zachęcać do poznawania świata finansów.

Jak twierdzą organizatorzy konkursu, młodzi ludzie kończący szkoły gimnazjalne i tak zwane średnie mają bardzo nikłą wiedzę na temat finansów. Nie wiedzą dlaczego i w jakiej części, przez kogo płacony jest ZUS, co składa się na ratę kredytu, czym jest debet, ubezpieczenie OC czy podatek VAT. Na pytanie skąd biorą się pieniądze dzieci najczęściej odpowiadają „z bankomatu”. Młodzi ludzie nie mają przeświadczenia, że zasobność portfela zależy od naszych zarobków czyli od pracy, którą musimy włożyć, by móc otrzymać wypłatę.

Ogólnopolska akcja w formie konkursu ma zachęcić młodzież do zainteresowania się instrumentami finansowymi i tym jak ekonomicznie urządzony jest świat. Na stronie www.edufinance.pl/konkurs każdy zainteresowany udziałem w konkursie i pogłębieniem wiedzy odnośnie finansów może zgłosić swój udział. Konkurs jest formą rywalizacji między uczniami, klasami i szkołami. Zadaniem uczestników będzie miedzy innymi stworzenie planu finansowego na e-platformie obejmującego indywidualny budżet i przepływy pieniężne (przychody, należności, zobowiązania, koszty, kredyty, oszczędności, inwestycje, itd.) lub budżet całego gospodarstwa rodzinnego. Laureaci otrzymają między innymi nagrody finansowe i certyfikaty.
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 20 czerwca.

TKB – Konkurs Edukacja Finansowa – 12.05.2015

TagiRozrywkaBełchatówKonkurs Planowania Finansowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here