PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2015 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Na jutrzejszej sesji rady miasta podjęta zostanie uchwała w sprawie wprowadzenie w Bełchatowie darmowych przejazdów komunikacją miejską. Jak zapowiedzieli włodarze miasta na początku tego roku, bez biletów autobusami MZK mamy jeździć od sierpnia.

To jeden ze sztandarowych punktów obietnic wyborczych prezydent miasta. Bezpłatny lokalny transport na terenie administracyjnym Bełchatowa ma wejść w życie jeszcze w te wakacje. Darmowa komunikacja ma przede wszystkim spowodować, by mieszkańcy z własnych aut przesiedli się do autobusów MZK. To pozwoliłoby, przynajmniej częściowo rozładować korki w godzinach szczytu.

W autobusach nie będzie kasowników, nie będzie też wprowadzonych żadnych dodatkowych legitymacji, czy nieodpłatnych biletów. Z darmowej komunikacji będzie mógł skorzystać każdy, niezależnie od tego czy jest mieszkańcem Bełchatowa czy nie.

Problemem może okazać się jednak niedostosowany do potrzeb pod względem godzin i tras rozkład jazdy. W tej sprawie wcześniej miały być ogłoszone w tej sprawie konsultacje społeczne.

TKB – MZK bez biletów – 27.05.2015

TagiAktualnościBełchatówMZK< darmowa komunikacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here