Tweet foto: © archiwum prywatne

Troje młodych bełchatowian zostało laureatami ogólnopolskiego finału czwartków lekkoatletycznych. Dwoje z nich, złoci medaliści Filip Chrosta i Adam Patrzyk w nagrodę pojadą do Disneylandu.

Filip Chrosta w kategorii chłopców klas szóstych na dystansie 60 m pobił obowiązujący od 21 lat rekord w tej kategorii wiekowej i wywalczył złoto. Adam Patrzyk to drugi bełchatowski złoty medalista, który zwyciężył w skoku wzwyż. Adam obronił ubiegłoroczny mistrzowski tytuł i poprawił swój rekord życiowy. Z srebrnym medalem do Bełchatowa wrócił Igor Kalita, który wystartował w biegu na 60 metrów.

W ogólnopolskim finale czwartków lekkoatletycznych w Łodzi walczyło 18 reprezentantów Bełchatowa, w trzech kategoriach wiekowych.