Tweet foto: pztkdlive.pl

Reprezentacja Polski taekwondo wróciła ze Szkocji w doskonałych humorach. Biało-czerwoni na Mistrzostwach Europy triumfowali w klasyfikacji medalowej – zdobyli 21 złotych, 12 srebrnych i 19 brązowych medali. W kadrze nie zabrakło przedstawicieli Bełchatowskiej Akademii Taekwondo.

Marta Mysur i Krystian Gortat startowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, łącznie wywalczyli aż siedem medali.

Krystian Gortat zdobył dwa brązowe medale w konkurencjach indywidualnych: walk do 68kg i układów mistrzowskich II DAN. Poza tym Krystian został dwukrotnym Mistrzem Europy zdobywając złote medale w konkurencjach drużynowych układów oraz testów siły, oraz srebrny medal w technikach specjalnych i brązowy medal w walkach drużynowych.

Marta Mysur natomiast zdobyła tytuł Mistrzyni Europy, wraz z drużyną seniorek, w konkurencji technik specjalnych. Niestety tym razem indywidualnie Marta była poza podium.

Źródło: Bełchatowska Akademia Taekwondo